Секонд-хенд - це страшно?

 

Секонд-хенд - це страшно?
Зараз уже й не згадати, коли в нас з'явилися ці самі секонд-хенди - магазини, що торгують ношеним одягом і взуттям. Спочатку це були невеликі напівтемні комірки (у яких витав неприємний специфічний захід) зі зваленим у величезні кошики одягом, у яких треба було довго копатися, щоб через годину вивудити одну більш-менш «пристойну» річ.

Весь одяг продавався й оплачувався на вагу, тобто кілограм речей коштував певну суму. Тепер багато секонд-хендів розташовано в великих приміщеннях, одяг розвішений на вішалках, а в деяких навіть по віку і статі.

Отже, чи страшний секонд-хенд? Звідки береться весь цей одяг?

У деяких країнах не прийнято викидати одяг або віддавати її родичам. Тому всі речі, за винятком ганчір'я, збираються в поліетиленові мішки й виставляються біля сміттєвих контейнерів. Ці мішки потім збираються й відвозяться на спеціальний пункт, де вони сортуються й проходять теплову й хімічну обробку. Після цього речі відправляються в магазини.

Хто одягається в секонд-хендах?

Серед постійних клієнтів цих магазинів можна зустріти людей самих різних шарів і матеріального статку. В основному це жінки похилого віку й зовсім юні дівчатка, хоча й молодих жінки і дівчата теж часом заходять у такі магазини.

Чому?

Тридцятирічна Катя говорить, що на гарний якісний одяг (а в її улюбленому секонд-хенді вона умудряється відшукати просто приголомшливі речі відмінної якості) з деяких причин у неї не вистачає засобів, а купувати ширвжиток на речових ринках не хочеться. Іноді вдається щось купити в «нормальному» магазині в період розпродажів і більших знижок, але в основному одягається в «секонді», у якому осіннє стильне пальто можна придбати за смішні гроші. Дві жінки похилого віку розглядають вільний бавовняний одяг. Пояснюють: «Для дачі. Щоб для копання в городі не шкода й начебто красиво». Також покупцями секонд-хендів можуть бути люди, які цілком можуть дозволити собі новий одяг, але тут сподіваються знайти щось оригінальне

«Як можна? Адже цей одяг уже хтось носив!» - скаже хтось. Так, щоб надягти ношений одяг, потрібно не бути настільки бридливою людиною. Адже хтось не може надягти навіть кофточку, що міряла подруга, не говорячи вже про якусь невідому людину, що носив її досить довгий час. Звичайно, весь одяг проходить обробку, про яку говорилося вище, але в такий спосіб вона стає просто чистою й безпечною для наступного власника. А от сліди поношеності вже нікуди не діти. Нікуди не діти маленькі дірочки або цятки, але адже саме з тієї причини, що одяг був у користуванні й/або має якийсь дефект, вона коштує такі копійки
«Як можна... Я просто «забуваю» про те, що цю спідницю вже хтось носив», - говорить ще одна постійна покупниця, в загальному нічого страшного в секонд-хендах немає. Такі магазини - прекрасна можливість модно й неодноманітно одягтися для тих, хто за якимись причинами не може собі дозволити новий одяг: незаможні, пенсіонери, багатодітні родини. А останнім часом з'явилися так звані «бутики секонд-хенди», у яких продається ношений одяг від найвідоміших дизайнерів, але, скільки коштує там килограммчик платтів і костюмів, невідомо.


Стаття про психологію отримана: www.myJane.ru


Создан 10 фев 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Интернет магазины - рейтинг TopShops.com.ua. Интернет магазин - отзывы потребителей Український рейтинг TOP.TOPUA.NET каталог сайтів